Filtry workowe ChemTech

Filtry workowe  HDB – najbardziej ekonomiczne obudowy na worki filtracyjne z wlotem bocznym

filtr workowy

Najważniejsze cechy filtrów workowych HDB

  • Szeroka gama rozmiarów X100; #1; #2; #3; #4; oraz XL.
  • Filtry workowe są dostępne z różnymi przyłączami oraz z różnymi rozstawami przyłączy. Możliwość wykonania przyłączy pod różnymi kątami.
  • Obudowy filtrów mogą być wykonane z różnych gatunków stali węglowych oraz stopowych (w tym stale kwasoodporne w gatunku 304, 304L, 316, 316L).
  • Wykonujemy filtry workowe z tytanu do zastosowań w najbardziej korozyjnych warunkach.
  • filtry workoweW ofercie posiadamy obudowy na filtry workowe pokryte od wewnątrz wykładzinami chemoodpornymi tj. filtry gumowane, ebonitowane a także wykładane PVDF oraz PTFE.
  • Chemoodporne oraz ekonomiczne obudowy polipropylenowe, filtry workowe wykonane z tworzyw sztucznych, m.in.  filtry workowe z polipropylenu, polietylenu HD, PVDF.

 

 

Obudowy typu EXB i EXBC – obudowy filtracyjne z wlotem górnym

Najważniejszymi zaletami filtra workowego z wlotem górnym jest zminimalizowanie strat produktu w obudowie, poprzez zminimalizowanie przestrzeni martwej, oraz równomierny napływ nadawy na worek filtracyjny. Bardzo ważną zaletą tego rodzaju filtra jest to, że worek filtracyjny znajduje się na równi z powierzchnią zamknięcia, dzięki czemu obsługa filtra jest prostsza i ekspozycja osoby obsługującej filtr na kontakt z cieczą filtrowaną, często toksyczną, jest zminimalizowany (nie trzeba sięgać do środka obudowy aby wyjąc zużyty worek filtracyjny).

filtry workowe    filtry workowe z wkładem


obudowa wieloworkowaObudowy wieloworkowe

Obudowy wieloworkowe standardowo wykonywane są na worki filtracyjnych w rozmiarze #2 (7”/32”) zarówno z wszytą obręczą jak i z plastikowym kołnierzem (POLYLOCK®).

Obudowy wykonane są z wysokiej jakości stali kwasowej 304 lub 316L, w wykonaniu przemysłowym (kuleczkowane lub trawione) a także polerowanym na lustro i elektropolerowanym do Ra<0,8 dla zastosowań krytycznych. Do specjalnych zastosowań filtr może być wyłożony wykładzinami chemoodpornymi (ebonit, hallar) lub wykonany ze specjalistycznych gatunków stali: np. 904, duplex, superduplex oraz tytanu.

Wyróżniamy trzy rodzaje systemów wspomagających podnoszenie pokrywy filtra:

  • Filtr z zamknięciem na śruby oczkowe uchylne i żurawikiem.
  • Filtr z zamknięciem na śruby oczkowe uchylne z zawiasem wspomaganym sprężyną.
  • Filtr z  zamknięciem typu quick-closure.

Akcesoria i wyposażenie dodatkowe do obudów filtrów workowych

Stelaż rozporowy do zastosowania gdy w procesie filtracyjnym może występować przepływ wsteczny lub worki są odpłukiwane wstecznie.

Akcesoria i wyposażenie dodatkowe do obudów filtrów workowych

Stelaż rozporowy do zastosowania gdy w procesie filtracyjnym może występować przepływ wsteczny lub worki są odpłukiwane wstecznie.

wkład magnetycznyWkłady magnetyczne (po lewej) wykonywane w postaci  stosu krążków magnetycznych neodymowych, poprzedzielanych wkładkami ferromagnetycznymi, umieszczonymi w grubościennej rurce ze stali kwasowej. Dzięki takiej technologii  uzyskuje się wkłady magnetyczne wielobiegunowe z bardzo silnym polem magnetycznym dochodzącym w najmocniejszej wersji do 12 000 Gausów. Na wyposażeniu firmy ChemTech jest przyrząd do pomiaru natężenia pola magnetycznego, dzięki czemu nasze wyroby są zoptymalizowane  i poddane skrupulatnej kontroli jakości.

 

Wkładka do układania worka (po prawej) przyrząd do rozkładania workówfiltracyjnego w obudowie. Poprawne ułożenie worka zapobiega jego rozerwaniu lub innym stresom powodującym nadmierne naciągnięcie worka, które może prowadzić do uwalniania zanieczyszczeń.

 

 

 

 

Balony wyporowe. Balon wyporowy ułatwia obsługę filtra workowego Evacuation-Floatspodczas wymiany worków filtracyjnych. Jego zastosowanie zmniejsza straty filtrowanego produktu oraz pozwala na uniknięcie stosowania dodatkowego systemu drenażowego.