Zgrzewane worki

Zastosowanie procesu zgrzewania worków filtracyjnych eliminuje całkowicie powstawanie bypassów, które powodują zanieczyszczanie przefiltrowanej cieczy. W przypadku worków tradycyjnie zszywanych nie da się wyeliminować powstawania ww. zjawiska, ponieważ w trakcie
zszywania tkaniny filtracyjnej powstają otworki po przejściu igły. Miejsca te pozwalają na przedostawanie się nieprzefiltrowanej cieczy do strefy cieczy oczyszczonej i tym samym na jej zanieczyszczenie.

zgrzewanie worków

Najważniejsze cechy:

                  • Brak bypassów
                  • Wysoka szczelność szwów
                  • Powierzchnia worków filtracyjnych jest kalandrowana (eliminacja migracji włókien)
                  • Wzrost wydajności procesu filtracji
                  • Polepszenie jakości filtratu

 

igłaTradycyjne zszywanie worków powoduje powstawanie otworków po igle o wielkości 1200 mikronów. Tak duże otwory pozwalają na przepływ cieczy wraz z zanieczyszczeniami przez worek filtracyjny. Gdy obciążenie worka w trakcie procesu wzrasta ciśnienie wywierane przez ciecz przyspiesza przepływ zanieczyszczeń. Zgrzewanie worków całkowicie eliminuje powstawanie otworków, które dopuszczają do przedostawania się zanieczyszczeń do strefy cieczy oczyszczonej.

Nowy obraz (1)

Oznaczenie worka jest wytłoczone na jego bocznej powierzchni. Jest to unikalna zaleta, dzięki której po zerwaniu metki z worka nadal można określić jego typ i efektywność.
 

worek zgrzewanySzerokość zgrzewu na worku wynosi ok. 15mm. Dzięki temu worki filtracyjne są wyjątkowo szczelne i wytrzymałe.