Filtry workowe HDB – najbardziej ekonomiczne obudowy na worki filtracyjne z wlotem bocznym
Najważniejsze cechy filtrów workowych HDB
Obudowy typu EXB i EXBC – obudowy filtracyjne z wlotem górnym
Najważniejszymi zaletami filtra workowego z wlotem górnym jest zminimalizowanie strat produktu w obudowie, poprzez zminimalizowanie przestrzeni martwej, oraz równomierny napływ nadawy na worek filtracyjny. Bardzo ważną zaletą tego rodzaju filtra jest to, że worek filtracyjny znajduje się na równi z powierzchnią zamknięcia, dzięki czemu obsługa filtra jest prostsza i ekspozycja osoby obsługującej filtr na kontakt z cieczą filtrowaną, często toksyczną, jest zminimalizowany (nie trzeba sięgać do środka obudowy aby wyjąc zużyty worek filtracyjny).
Obudowy wieloworkowe standardowo wykonywane są na worki filtracyjnych w rozmiarze #2 (7”/32”) zarówno z wszytą obręczą jak i z plastikowym kołnierzem (POLYLOCK®).
Obudowy wykonane są z wysokiej jakości stali kwasowej 304 lub 316L, w wykonaniu przemysłowym (kuleczkowane lub trawione) a także polerowanym na lustro i elektropolerowanym do Ra<0,8 dla zastosowań krytycznych. Do specjalnych zastosowań filtr może być wyłożony wykładzinami chemoodpornymi (ebonit, hallar) lub wykonany ze specjalistycznych gatunków stali: np. 904, duplex, superduplex oraz tytanu.
Wyróżniamy trzy rodzaje systemów wspomagających podnoszenie pokrywy filtra:
Stelaż rozporowy do zastosowania gdy w procesie filtracyjnym może występować przepływ wsteczny lub worki są odpłukiwane wstecznie.
Stelaż rozporowy do zastosowania gdy w procesie filtracyjnym może występować przepływ wsteczny lub worki są odpłukiwane wstecznie.
Wkłady magnetyczne (po lewej) wykonywane w postaci stosu krążków magnetycznych neodymowych, poprzedzielanych wkładkami ferromagnetycznymi, umieszczonymi w grubościennej rurce ze stali kwasowej. Dzięki takiej technologii uzyskuje się wkłady magnetyczne wielobiegunowe z bardzo silnym polem magnetycznym dochodzącym w najmocniejszej wersji do 12 000 Gausów. Na wyposażeniu firmy ChemTech jest przyrząd do pomiaru natężenia pola magnetycznego, dzięki czemu nasze wyroby są zoptymalizowane i poddane skrupulatnej kontroli jakości.
Wkładka do układania worka (po prawej) filtracyjnego w obudowie. Poprawne ułożenie worka zapobiega jego rozerwaniu lub innym stresom powodującym nadmierne naciągnięcie worka, które może prowadzić do uwalniania zanieczyszczeń.
Balony wyporowe. Balon wyporowy ułatwia obsługę filtra workowego podczas wymiany worków filtracyjnych. Jego zastosowanie zmniejsza straty filtrowanego produktu oraz pozwala na uniknięcie stosowania dodatkowego systemu drenażowego.
Zakład produkcyjny: | Tel: +48 22 751 38 82 | |
ul. Kolejowa 16 | Fax: +48 22 751 38 81 | |
Łomianki | ||